Skip to content

7 Daffodil RoadEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 2015

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 4, 2022

Property Information

Block3321
Lot6
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page10

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,406
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$60,000
21%
Improvement Value:$219,600
79%
Total Assessment$279,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,128+0.2%
2024$9,111-0.4%
2023$9,150+1.9%
2022$8,980+0.0%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$338,310

From:

To:

DeedBook 14192, Page 5579Recorded1/26/2017

Property Built

Built

Year Built: 2015