Skip to content

132 Snowdrop RoadEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 2007

Last Sale Price
$286,740
Last Sale Date
Nov 20, 2007

Property Information

Block3324
Lot18
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page10

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,000
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$60,800
27%
Improvement Value:$164,300
73%
Total Assessment$225,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,550+0.2%
2024$7,536-0.4%
2023$7,568+1.8%
2022$7,431+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$286,740

To:

Sq Ft2,000DeedBook 12744, Page 8109

Property Built

Built

Year Built: 2007