Skip to content

6201 Main AvenueEgg Harbor Township, NJ 08234

Last Sale Date
Dec 4, 2015

Property Information

Block3430
Lot1
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page10E

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningRG2
Sq Footage---
Acreage0.29

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$7,600
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$7,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$255+0.2%
2024$254-0.4%
2023$256+1.8%
2022$251+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$0