Skip to content

6550 Delilah Road, #406Egg Harbor Township, NJ 08234

Commercial

Last Sale Price
$5,011,860
Last Sale Date
Jun 5, 2012

Property Information

Block401
Lot7
QualifierC0406
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page4D

Building Details

Building Class---
DescriptionOFFICE
Dwellings1
ZoningGC
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$60,200
30%
Improvement Value:$138,400
70%
Total Assessment$198,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,661+0.2%
2024$6,649-0.4%
2023$6,677+1.8%
2022$6,556+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$5,011,860

To:

DeedBook 13462, Page 45672