Skip to content

6550 Delilah Road, #410Egg Harbor Township, NJ 08234

Commercial

Last Sale Price
$979,000
Last Sale Date
Nov 25, 2014

Property Information

Block401
Lot7
QualifierC0410
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page4D

Building Details

Building Class---
DescriptionOFFICE
Dwellings1
ZoningGC
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$60,200
30%
Improvement Value:$138,500
70%
Total Assessment$198,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,664+0.2%
2024$6,652-0.4%
2023$6,680+1.8%
2022$6,559+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$979,000

To:

DeedBook 13835, Page 67271