Skip to content

100 West Parkway DriveEgg Harbor Township, NJ 08234

Vacant Land

Last Sale Price
$625,000
Last Sale Date
Jan 19, 2023

Property Information

Block404
Lot39
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page4E

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningGC
Sq Footage---
Acreage14.09

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$301,700
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$301,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,119+0.2%
2024$10,101-0.4%
2023$10,143+1.8%
2022$9,959+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$625,000

To:

DeedBook 15410, Page 13883

Property Sale

Sale
$142,500
DeedBook 4966, Page 205