Skip to content

115 East Parkway DriveEgg Harbor Township, NJ 08234

Industrial

Last Sale Price
$2,015,670
Last Sale Date
Mar 1, 1993

Property Information

Block405
Lot3
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page4E

Building Details

Building Class10
DescriptionOFFICE & SHOP
Dwellings1
ZoningGC
Sq Footage---
Acreage6.87

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$445,100
18%
Improvement Value:$1,981,500
82%
Total Assessment$2,426,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$81,388+0.2%
2024$81,243-0.4%
2023$81,582+1.8%
2022$80,102+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$2,015,670

To:

DeedBook 5577, Page 176

Property Sale

Sale
$2,015,670
DeedBook 5035, Page 11