Skip to content

6573 Delilah RoadEgg Harbor Township, NJ 08234

Industrial

Last Sale Price
$1,800,000
Last Sale Date
May 12, 2004

Property Information

Block407
Lot3
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page4E

Building Details

Building Class---
DescriptionWAREHOUSE
Dwellings1
ZoningGC
Sq Footage---
Acreage3.67

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$275,300
16%
Improvement Value:$1,499,800
84%
Total Assessment$1,775,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$59,537+0.2%
2024$59,430-0.4%
2023$59,679+1.8%
2022$58,596+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$1,800,000

To:

DeedBook 7743, Page 50505