Skip to content

6581 Delilah RoadEgg Harbor Township, NJ 08234

Last Sale Date
Oct 8, 2019

Property Information

Block407
Lot6
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page4E

Building Details

Building Class---
DescriptionWAREHOUSE
Dwellings1
ZoningGC
Sq Footage---
Acreage3.1

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$236,300
81%
Improvement Value:$55,400
19%
Total Assessment$291,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,784+0.2%
2024$9,766-0.4%
2023$9,807+1.8%
2022$9,629+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$0