Skip to content

6218 Mill RoadEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1980

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 19, 1992

Property Information

Block4101
Lot43
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page17

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
ZoningRG1
Sq Footage2,464
Acreage2.43

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$50,300
23%
Improvement Value:$169,700
77%
Total Assessment$220,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,379+0.2%
2024$7,366-0.4%
2023$7,396+1.8%
2022$7,262+2.8%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1980