Skip to content

207 East Plaza PlacePleasantville, NJ 08232

Built 1948

Last Sale Date
Sep 26, 2011

Property Information

Block4215
Lot4
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page15A

Building Details

Building Class16
Description1SCB
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,899
Acreage0.1

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$50,400
29%
Improvement Value:$123,300
71%
Total Assessment$173,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,826+0.2%
2024$5,815-0.4%
2023$5,840+1.8%
2022$5,734+7.6%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1948