Skip to content

7053 Black Horse PikePleasantville, NJ 08232

Vacant Land

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jan 27, 2026

Property Information

Block4218
Lot3
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page15A

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$43,800
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$43,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,469+0.2%
2024$1,466-0.4%
2023$1,473+1.8%
2022$1,446+2.8%
Property History
Sales3

Property Sale

Sale
$50,000

To:

DeedBook 15280, Page 40733

Property Sale

Sale
$50,000

To:

DeedBook 13167, Page 41296

Property Sale

Sale
$30,000

To:

DeedBook 5087, Page 23