Skip to content

326 Sanderling LanePleasantville, NJ 08232

Built 2013

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 28, 2012

Property Information

Block4305
Lot4
QualifierC0122
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page15B

Building Details

Building Class37
Description3SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,856
Acreage0.06

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$47,500
24%
Improvement Value:$150,300
76%
Total Assessment$197,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,634+0.2%
2024$6,622-0.4%
2023$6,650+1.8%
2022$6,529+2.8%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 2013