Skip to content

1085 Mays Landing S.P.RdEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1960

Last Sale Price
$100
Last Sale Date
Aug 14, 1991

Property Information

Block5001
Lot30
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page19

Building Details

Building Class16
Description1SFBH1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,818
Acreage1.1

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$151,000
48%
Improvement Value:$163,600
52%
Total Assessment$314,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,552+0.2%
2024$10,533-0.4%
2023$10,577+1.8%
2022$10,385+2.8%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1960