Skip to content

1 River DriveEgg Harbor Township, NJ 08234

Last Sale Price
$360,000
Last Sale Date
Jun 5, 2025

Property Information

Block5001
Lot52
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page22B

Building Details

Building Class10
DescriptionSHED/D0CK
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$115,800
87%
Improvement Value:$17,300
13%
Total Assessment$133,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,464+0.2%
2024$4,456-0.4%
2023$4,475+1.8%
2022$4,394+2.8%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$360,000

To:

DeedBook 15767, Page 25658