Skip to content

219 Fisler AvenueEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1972

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Sep 1, 2006

Property Information

Block503
Lot10
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page4B

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,032
Acreage0.23

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$33,000
25%
Improvement Value:$99,000
75%
Total Assessment$132,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,427+0.2%
2024$4,419+5.5%
2023$4,188+2.0%
2022$4,107-3.1%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1972