Skip to content

34 Chelsea AvenueEgg Harbor Township, NJ 08234

Vacant Land

Last Sale Price
$260,000
Last Sale Date
Jul 15, 2024

Property Information

Block5202
Lot21
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page17

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningRG1
Sq Footage---
Acreage9.19

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$100,300
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$100,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$3,364+0.2%
2024$3,358-0.4%
2023$3,372+1.8%
2022$3,311+2.8%
Property History

No events match the selected filters.