Skip to content

2040 Ocean Hts AvenueEgg Harbor Township, NJ 08234

Vacant Land

Last Sale Price
$43,000
Last Sale Date
Oct 21, 2016

Property Information

Block5202
Lot41
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page18

Building Details

Building Class---
Description1
Dwellings1
ZoningRG1
Sq Footage---
Acreage5.01

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$64,100
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$64,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,150+0.2%
2024$2,146-0.4%
2023$2,155+1.8%
2022$2,116+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$43,000

To:

DeedBook 14151, Page 65662