Skip to content

36 Weeping Willow CircleEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 2003

Last Sale Price
$310,000
Last Sale Date
Aug 15, 2011

Property Information

Block5426
Lot19
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page17

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
ZoningRG1
Sq Footage2,452
Acreage0.32

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$61,500
20%
Improvement Value:$240,800
80%
Total Assessment$302,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,139+0.2%
2024$10,121-0.4%
2023$10,163+1.8%
2022$9,979+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$310,000

To:

Sq Ft2,452DeedBook 13334, Page 53007

Property Sale

Sale
$312,190
DeedBook 7741, Page 49554

Property Built

Built

Year Built: 2003