Skip to content

121 Central AvenueEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1992

Last Sale Date
Dec 4, 2015

Property Information

Block5608
Lot4
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page23

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
ZoningRG1
Sq Footage2,302
Acreage3.02

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$60,100
20%
Improvement Value:$238,700
80%
Total Assessment$298,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,022+0.2%
2024$10,004-0.4%
2023$10,046+1.8%
2022$9,863+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1992