Skip to content

Old Zion Road Ll(Block 5608 Lot 6)Egg Harbor Township, NJ 08234

Vacant Land

Last Sale Price
$280,000
Last Sale Date
Mar 7, 2025

Property Information

Block5608
Lot6
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page23

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningRG1
Sq Footage---
Acreage1.95

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$13,700
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$13,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$460+0.3%
2024$459-0.4%
2023$461+1.8%
2022$452+2.8%
Property History
Sales1