Skip to content

11 Wexford LaneEgg Harbor Township, NJ 08234

Last Sale Price
$343,490
Last Sale Date
Jun 18, 2021

Property Information

Block5805
Lot13
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page23

Building Details

Building Class---
Description2SFAG
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,208
Acreage0.25

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$60,400
20%
Improvement Value:$241,400
80%
Total Assessment$301,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,122+0.2%
2024$10,104-0.4%
2023$10,147+578.5%
2022$1,495+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$343,490

To:

DeedBook 15052, Page 43658

Property Sale

Sale
$2,262,000

To: