Skip to content

1 Windchime RoadEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 2002

Last Sale Price
$221,045
Last Sale Date
Jun 18, 2002

Property Information

Block5806
Lot7
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page23

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
ZoningRG1
Sq Footage2,510
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$61,700
23%
Improvement Value:$203,800
77%
Total Assessment$265,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,905+0.2%
2024$8,889-0.4%
2023$8,926+1.8%
2022$8,764+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$221,045

To:

Sq Ft2,510DeedBook 7247, Page 59403

Property Built

Built

Year Built: 2002