Skip to content

108 Woodberry DriveEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 2001

Last Sale Price
$278,950
Last Sale Date
Jun 21, 2004

Property Information

Block5808
Lot4
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page23

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
ZoningRG1
Sq Footage2,492
Acreage0.24

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$60,200
23%
Improvement Value:$203,900
77%
Total Assessment$264,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,858+0.2%
2024$8,842-0.4%
2023$8,879+1.8%
2022$8,718+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$278,950

To:

Sq Ft2,492DeedBook 7772, Page 65958

Property Sale

Sale
$132,675
DeedBook 7405, Page 16247

Property Built

Built

Year Built: 2001