Skip to content

7 Renee DriveEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1991

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jul 5, 2006

Property Information

Block5813
Lot33
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page23

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
ZoningRG1
Sq Footage1,440
Acreage0.28

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$47,300
29%
Improvement Value:$114,700
71%
Total Assessment$162,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,433+0.2%
2024$5,424-0.4%
2023$5,446+1.8%
2022$5,348+2.8%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1991