Skip to content

572 Zion RoadEgg Harbor Township, NJ 08234

Last Sale Date
Aug 8, 2024

Property Information

Block5813
Lot45
QualifierQFARM
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page23

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage20.81

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$10,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$10,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$335+2.1%
2024$328-0.4%
2023$329+1.8%
2022$324+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$0