Skip to content

108 Spray AvenueEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1970

Last Sale Price
$362,000
Last Sale Date
Aug 15, 2025

Property Information

Block6101
Lot62
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page24B

Building Details

Building Class16
Description1SF1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,275
Acreage0.32

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$59,800
40%
Improvement Value:$90,900
60%
Total Assessment$150,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,582+0.2%
2024$4,573-0.4%
2023$4,592+1.8%
2022$4,509+2.8%
Property History
Sales4

Property Sale

Sale
$362,000

To:

DeedBook 15799, Page 35559

Property Sale

Sale
$306,000

To:

Sq Ft1,275DeedBook 15532, Page 894

Property Sale

Sale
$189,000

To:

DeedBook 13088, Page 86330

Property Sale

Sale
$67,186

To:

DeedBook 5447, Page 132

Property Built

Built

Year Built: 1970