Skip to content

1103 Berry DriveEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1969

Last Sale Price
$299,900
Last Sale Date
Oct 25, 2005

Property Information

Block6307
Lot11
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page23

Building Details

Building Class16
Description2SF1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,227
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$75,700
38%
Improvement Value:$123,500
62%
Total Assessment$199,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,681+0.2%
2024$6,669-0.4%
2023$6,697+1.8%
2022$6,576+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$299,900

To:

Sq Ft2,227DeedBook 12180, Page 15909

Property Sale

Sale
$180,000
DeedBook 7604, Page 29358

Property Built

Built

Year Built: 1969