Skip to content

1109 Jorene DriveEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1969

Last Sale Price
$100
Last Sale Date
Dec 17, 1991

Property Information

Block6312
Lot19
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page23

Building Details

Building Class16
Description2SF1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,780
Acreage0.34

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$75,100
37%
Improvement Value:$127,400
63%
Total Assessment$202,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,792+0.2%
2024$6,780-0.4%
2023$6,808+1.8%
2022$6,685+2.8%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1969