Skip to content

4048 Ocean Hts AvenueEgg Harbor Township, NJ 08234

Last Sale Price
$3,000
Last Sale Date
Jul 26, 1999

Property Information

Block6402
Lot20
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page28

Building Details

Building Class---
DescriptionGARAGES
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$500
3%
Improvement Value:$14,000
97%
Total Assessment$14,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$486+0.1%
2024$485-0.4%
2023$487+1.8%
2022$479+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$3,000

To:

DeedBook 6538, Page 250