Skip to content

215 Thomas DriveEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1965

Last Sale Price
$25,200
Last Sale Date
Apr 27, 1992

Property Information

Block6402
Lot62
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page23

Building Details

Building Class16
Description2SF2G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,996
Acreage0.41

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$80,500
37%
Improvement Value:$137,800
63%
Total Assessment$218,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,322+0.2%
2024$7,309-0.4%
2023$7,339+1.8%
2022$7,206+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$25,200

To:

Sq Ft1,996DeedBook 5359, Page 46

Property Built

Built

Year Built: 1965