Skip to content

217 Thomas DriveEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1965

Last Sale Price
$130,000
Last Sale Date
Oct 29, 1999

Property Information

Block6402
Lot63
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page23

Building Details

Building Class16
Description2SF2G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,908
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$84,500
40%
Improvement Value:$126,800
60%
Total Assessment$211,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,087+0.2%
2024$7,074-0.4%
2023$7,104+1.8%
2022$6,975+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$130,000

To:

Sq Ft1,908DeedBook 6590, Page 345

Property Built

Built

Year Built: 1965