Skip to content

204 Rosemarie DriveEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1969

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 17, 1996

Property Information

Block6403
Lot11
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page28

Building Details

Building Class16
Description2SF2G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,884
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$80,100
31%
Improvement Value:$181,800
69%
Total Assessment$261,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,534+0.2%
2024$8,518-0.4%
2023$8,555+1.9%
2022$8,395+2.9%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1969