Skip to content

207 Joanne DriveEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1969

Last Sale Date
Jul 30, 2024

Property Information

Block6403
Lot4
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page28

Building Details

Building Class16
Description2SF2G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage3,023
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$80,100
27%
Improvement Value:$212,800
73%
Total Assessment$292,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,824+5.5%
2024$9,311+9.0%
2023$8,539+1.8%
2022$8,385+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1969