Skip to content

111 E.Lakeview DriveEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1976

Last Sale Date
Dec 4, 2015

Property Information

Block6503
Lot4
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page28D

Building Details

Building Class16
Description2SF2G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,888
Acreage0.33

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$75,300
26%
Improvement Value:$217,700
74%
Total Assessment$293,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,827+0.2%
2024$9,810-0.4%
2023$9,851+1.8%
2022$9,672+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1976