Skip to content

103 E.Lakeview DriveEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1978

Last Sale Price
$270,000
Last Sale Date
Dec 4, 2013

Property Information

Block6504
Lot35
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page28

Building Details

Building Class16
Description1SF2G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,551
Acreage0.6

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$96,700
43%
Improvement Value:$129,700
57%
Total Assessment$226,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,593+0.2%
2024$7,580-0.4%
2023$7,612+1.8%
2022$7,473+2.8%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$270,000

To:

Sq Ft1,551DeedBook 13695, Page 77025

Property Built

Built

Year Built: 1978