Skip to content

12 W.Lakeview DriveEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1975

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 12, 2023

Property Information

Block6504
Lot42
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page28

Building Details

Building Class16
Description2SF2G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,350
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$98,600
35%
Improvement Value:$185,600
65%
Total Assessment$284,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,532+0.2%
2024$9,515-0.4%
2023$9,555+1.8%
2022$9,381+2.8%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$279,900

To:

DeedBook 7247, Page 59355

Property Built

Built

Year Built: 1975