Skip to content

9 May DriveEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1971

Last Sale Date
Dec 4, 2015

Property Information

Block6504
Lot67
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page28B

Building Details

Building Class16
Description1.5SF2G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,754
Acreage0.35

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$97,400
37%
Improvement Value:$165,600
63%
Total Assessment$263,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,821+0.2%
2024$8,805-0.4%
2023$8,842+1.8%
2022$8,682+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1971