Skip to content

2 Osprey CourtEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1993

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 28, 2003

Property Information

Block6504
Lot74
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page28

Building Details

Building Class16
Description2SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,401
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$84,300
29%
Improvement Value:$206,500
71%
Total Assessment$290,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,753+0.2%
2024$9,736-0.4%
2023$9,777+1.8%
2022$9,599+3.0%
Property History
Sales1

Property Built

Built

Year Built: 1993

Property Sale

Sale
$49,500
DeedBook 5416, Page 240