Skip to content

10 Luis DriveEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1984

Last Sale Price
$239,300
Last Sale Date
Feb 27, 2015

Property Information

Block6504
Lot97
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page28

Building Details

Building Class16
Description2SF2G
Dwellings1
ZoningNB
Sq Footage2,144
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$74,000
32%
Improvement Value:$153,900
68%
Total Assessment$227,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,644+0.2%
2024$7,630-0.4%
2023$7,662+1.8%
2022$7,523+2.8%
Property History

Property Sale

Sale
$239,300

To:

Sq Ft2,144DeedBook 13866, Page 10572

Property Sale

Sale
$245,000
DeedBook 7588, Page 21014

Property Sale

Sale
$139,900
DeedBook 5372, Page 58

Property Built

Built

Year Built: 1984