Skip to content

113 Fisher AvenueEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1970

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 27, 2011

Property Information

Block6703
Lot7
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page24B

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,596
Acreage0.32

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$59,800
34%
Improvement Value:$118,300
66%
Total Assessment$178,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,723+0.2%
2024$5,713-0.4%
2023$5,738-2.4%
2022$5,879+2.8%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1970