Skip to content

108 Park LaneEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1988

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 25, 1999

Property Information

Block6705
Lot17
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page24B

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,480
Acreage0.37

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$60,200
35%
Improvement Value:$109,700
65%
Total Assessment$169,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,448+0.2%
2024$5,438-0.4%
2023$5,462+1.9%
2022$5,358+2.9%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$95,000
DeedBook 5025, Page 259

Property Built

Built

Year Built: 1988