Skip to content

10 Hilltop LaneEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1988

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 24, 2001

Property Information

Block6706
Lot52
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page24

Building Details

Building Class16
Description1SF1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,491
Acreage0.48

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$61,000
37%
Improvement Value:$104,800
63%
Total Assessment$165,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,561+0.2%
2024$5,551-0.4%
2023$5,574+1.8%
2022$5,473+2.8%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1988