Skip to content

127 Jerome AvenueEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1973

Last Sale Date
Mar 5, 2024

Property Information

Block6706
Lot20
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page24

Building Details

Building Class16
Description1SF1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,976
Acreage1.03

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$67,200
35%
Improvement Value:$124,900
65%
Total Assessment$192,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2010$4,096+4.3%
2009$3,927+7.0%
2008$3,670+3.8%
2007$3,537+2.1%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1973