Skip to content

107 Boston AvenueEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1973

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Aug 15, 2006

Property Information

Block6708
Lot13
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page24B

Building Details

Building Class16
Description1SF1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,033
Acreage0.32

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$64,800
44%
Improvement Value:$82,700
56%
Total Assessment$147,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,947+0.2%
2024$4,938-0.4%
2023$4,959+1.8%
2022$4,869+2.8%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$82,000
DeedBook 5197, Page 80

Property Built

Built

Year Built: 1973