Skip to content

330 Steelmanville RoadEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1978

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 9, 2011

Property Information

Block6901
Lot19
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page29

Building Details

Building Class16
Description1SF2G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,438
Acreage1.02

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$50,200
24%
Improvement Value:$158,200
76%
Total Assessment$208,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,990+0.2%
2024$6,977-0.4%
2023$7,006+1.8%
2022$6,879+2.8%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1978