Skip to content

78 Robert Best RoadEgg Harbor Township, NJ 08234

Built 1976

Last Sale Date
May 22, 1984

Property Information

Block7002
Lot1
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page29

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,058
Acreage0.35

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$58,200
41%
Improvement Value:$84,500
59%
Total Assessment$142,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,786+0.2%
2024$4,778-0.4%
2023$4,798+1.8%
2022$4,711+2.8%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1976