Skip to content

2543 Fire Road, Unit AEgg Harbor Township, NJ 08234

Commercial

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Dec 21, 2007

Property Information

Block704
Lot15
QualifierC000A
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page4F

Building Details

Building Class---
DescriptionWAREHOUSE-5,550
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage2.01

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$55,500
16%
Improvement Value:$294,500
84%
Total Assessment$350,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,739+0.2%
2024$11,718-7.1%
2023$12,608+1.8%
2022$12,379+2.8%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$366,667
DeedBook 12368, Page 63372