Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
1622 Mays Landing S.P.RdEgg Harbor Township, NJ 08234
Commercial
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Apr 10, 2018
Property Information
Block7102
Lot12
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page29
Building Details
Building Class---
Description1SCB RETAIL/GAR
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage---
Owner Mailing
Street---
City / State / ZIP---
Assessment
Land Value:$43,900
18%
Improvement Value:$200,200
82%
Total Assessment$244,100
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $8,187 | +0.2% |
| 2024 | $8,172 | -0.4% |
| 2023 | $8,207 | +1.8% |
| 2022 | $8,058 | +2.8% |
Property History
No events match the selected filters.