Skip to content

2043 Ocean Hts AvenueEgg Harbor Township, NJ 08234

Last Sale Date
Mar 26, 2013

Property Information

Block5210
Lot12
Qualifier---
CountyAtlantic
MunicipalityEgg Harbor Twp
Tax Map Page18

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningNB
Sq Footage---
Acreage0.56

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$136,800
93%
Improvement Value:$10,300
7%
Total Assessment$147,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$4,934+0.2%
2024$4,925-0.4%
2023$4,946+1.8%
2022$4,856+2.8%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$150,000
DeedBook 12699, Page 86718